Eurotherm Variable Frequency Drive 7.5kw 380V 3ph AC 605C/0075/400/0010/FR 0/0/B0/0/0
Tax included. Shipping calculated at checkout.
EMPTY DOM REMOVE PROTECTOR
State: Needed
Availability: Out of stock
SKU: Z1-1649
EMPTY DOM REMOVE PROTECTOR
You are welcome to send us written orders by email to sales@industrie24.com.
Brand: Eurotherm
Model: 605C/0075/400/0010/FR 0/0/B0/0/0
Product Type: Variable Frequency Drive
Manufacturer Part Number: 605C
Power: 7.5kW
Input Voltage (exact): 380–460V
Output Voltage (exact): 0–460V
Phases: 3~
Frequency: 50/60 Hz
Output Frequency: 0–480 Hz
Rated Input Current: 22A
Rated Output Current: 18A